| Monzon a întrebat:

Daca îți cumperi un joc PC, de fiecare dată când îl joci, trebuie sa introduci CD-ul sau îl poți instala in PC?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Foarte rar mai gasesti ideea de "joc pe cd", deci s-ar putea sa ti-l ceara, cum cer unele imaginea montata virtual, sau ideea de "crack" aplicat, sa nu mai trebuisca sa-l cumperi. Raspunsul este: depinde de joc (unele o sa-ti ceara, altele nu).

| Wr3nch a răspuns:

Il instalezi direct pe pc. De asemenea majoritatea jocurilor folosesc un launcher cum e Steam, Origin sau uPlay. Activezi jocul pe ele, il instalezi si nu mai ai treaba. Gasesti si coduri de activare ieftine pe unele site-uri, cum e instantgaming.