| Andrei1235708 a întrebat:

DAU FUNDA! Era mai demult un joc vechi cu nave spatiale 2D in care trageai in tot felul de nave ciudate sau monstrii.Si unele semanau cu niste paianjeni.Iar in dreapta ecranului aveai un fe de panou cu niste liniute care iti aratau puterea armei.Dar nu mai stiu cum se cheama,se vedea exact ca in chicken invaders, doar ca avea foarte multee planete si niste bossi care nu erau nave ci extraterrestri.Va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| mudokinss a răspuns:

E simplu! jocul a fost facut de Nintendo si se numeste Rtype 2. din pacate jocul nu mai poate fi jucat[downloadat] dar exista o versiune mult imbunatatita pentru consola play station 2 in format 3d.

| Andrei1235708 explică (pentru mudokinss):

Este atat de simplu dar nu! imi pare rau nu este acesta!