| Crazywolf978 a întrebat:

De ce dureaza mult pana se deschide calculatoru? se poate sa fie din cauza hardului care este foarte solicitat?

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Îți recomand să nu te atinge de fișierele acelea, s-ar putea să îți strici progame folositoare. Calculatorul poate să se aprindă greu și dacă e slab,

7 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Calculatorul e prea incarcat cu programe. mai dai o defragmentare, disk cleanup.
cand ai reformatat pc ultima data?

| Crazywolf978 explică (pentru Broadband):

Am in locald disk C, 2 program file unu e program files iar celalalt porgram files86x din care sa sterg?

| Crazywolf978 explică (pentru Borderline):

Am 8gb ram, procesor triple core 3.2 ghz, placa video nVIDIA gforce 2 gb

| Borderline a răspuns (pentru Crazywolf978):

Descarca progamul acesta:http://ccleaner.ro.malavida.com/d549-descarcare-gratuita-windows, Iti va sterge ce nu e necesar din pc. Iar dupa sau inainte click Start> cauti "CMD", click dreapta si "Run as Administrator" apoi iti va aparea un cadran negru in care scrii CHKDSK si dai Enter. Apoi astepti 3-5 minute.

| Borderline a răspuns (pentru Crazywolf978):

Îți recomand să nu te atinge de fișierele acelea, s-ar putea să îți strici progame folositoare. Calculatorul poate să se aprindă greu și dacă e slab,

| darkwisper a răspuns:

Cum rezolvam treaba asta:
Start>Run>MSCONFIG>Startup> si aici debifam si lasam doar ce trebuie la windows. Cauti pe google, depinde de fiecare PC.

O scanare de virusi ar fi recomandata!
Dr. Web Cure It asta folosesc eu sa scanez si sa curat doar!
Foloseste CCCleaer!
Tune Up Utilities mai e bun!

| Crazywolf978 explică (pentru darkwisper):

Scanez cu Kaspersky si nu detecteaza nimic

| darkwisper a răspuns (pentru Crazywolf978):

Pe kaspersky ma pis, scuze de expresie, foloseste Dr. Web Cureit!