| Cosmin_Alexandru_1989_HGkr a întrebat:

De ce imi apare asta cand vreau sa intru In FARMING SIMULATOR 17 : EROARE, NU AM putut porni sistemul 3D.Este nevoie de shader modeL3.0 te rugam sa instalezi cele mai noi drivere video. Vrei sa descarci cel mai recent driver GPU acum?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ok. Nu inteleg care agramat a reusit ca fix in raportul de eroare sa scrie "pornii" (parte mai putin importanta).
Actualizeaza driverul placii video.
Ce placa video ai? Placa ta grafica suporta/este compatibila cu jocul?

| denisTiky a răspuns:

Salut! in primul rand vezi pe internet daca ai o placa care suporta jocul, desi nu cred ca mai are cineva placi video sub minimul de cerinte pentru fs17. Si in al doilea rand da update la drivere, ia de pe siteul producatorului placii tale video pentru ca acolo sunt cele mai noi si actualizate la zi, drivere! Bafta la cules cartofi!

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Fii atent. Te duci la search bar jos in stanga (search barul calculatorului) si cauti "Device Manager". Intri pe el si gasesti placa video pe care o folosesti. S-ar putea sa ai doua. Daca ai doua, du-te la aia mai proasta (aia a procesorului) dai click dreapta si dai disable.

Te duci apoi la aia pe care o folosesti, dai click dreapta si gasesti in lista aia ceva de genu "Check for updates" sau "update drivers" ceva in genu ala.

Ar trebui sa mearga jocul daca e destul de bun GPU.

Bafta! happy

| Ch0co a răspuns:

Raspunsul e asa de evident. Ai nevoie de cele mai noi drivere video. Ba chiar te si intreaba daca vrei sa il descarci...