| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi scad FPS in jocuri dupa o perioada? Gen cand pun Windows-ul imi merge lejer in 90 si daca nu joc acel joc o perioada si ma reintorc (ma joc dupa cateva luni) abia strang 60, mentionez ca e joc fara update-uri sa zici ca poate au umblat la grafica. Ma gandeam poate e de la driver sau de la programele instalate/memoria pe acel SSD, dau funda!

2 răspunsuri:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Hmm... să vedem ce ai putea face:
- închide aplicațiile și programele de care nu ai nevoie;
- folosește un program pentru a curăța memoria cache (CCleaner);
- ai grijă ca computerul tău să folosească placa de grafică potrivită;
- asigură-te că ai suficient spațiu pe HDD-ul / SSD-ul tău;
- Verifică starea HDD-urilor / SSD - urile. SSD-urile se defectează cu timpul dacă tot ștergi și adaugi fișere, nu sunt ca HDD-urile pe care le poți utiliza fără griji;
- verifică încă o dată cerințele de sistem minime și recomandate, deși nu cred că este cazul, având în vedere că jocul nu are updat-uri.
- la nevoie poți schimba chiar și sistemul de operare, nu toate jocurile funcționează asemănător pe fiecare sistem de operare, verifică sistemul de operare recomandat pentru fiecare joc.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Poate sa fie si de la ruter. Trebuie instalat ultimul driver