| Barbu_Sorin_1995 a întrebat:

De ce la jocurile de pe facebook care trebuie unity web player (dupa ce il descar si instalez) m-i se incarca pana la final si dupa aia nu imi merge si scrie: Unity web Player requires DX9 graphic card. Make sure you have graphic card drivers installed?
Funda celui care imi spune cum sa rezolv situatia asta fara sa imi schimb calculatorul sau windows_ul.

8 răspunsuri:
| stefyyy a răspuns:

Salut,trebuie sa descarci Direct X9, si daca nu tot nu merge, instaleaza windowsul.

| Barbu_Sorin_1995 explică (pentru stefyyy):

Mersi mult pentru raspuns dar te as ruga sa imi dai un site bun pentru download free DirectX9 daca vrei funda!
Eu nu ma pricep la programe!

| stefyyy a răspuns (pentru Barbu_Sorin_1995):

Uite siteul deunde poti descarca DirectX9 :http://directx-redistributable.xtremedownload.com/? lp=adwords&tg=ro&kw=Directx%209%20download&mt=e&ad=34748424724&pl=&ds=s&gclid=CJ3S1uiYlL4CFdLHtAodBAkA3w

| Barbu_Sorin_1995 explică (pentru stefyyy):

E valabil si nu e virusat nu?

| Barbu_Sorin_1995 explică (pentru stefyyy):

E valabil?

| stefyyy a răspuns (pentru Barbu_Sorin_1995):

Da este 100% valabil si fara virus!

| Barbu_Sorin_1995 explică (pentru stefyyy):

L-am instalat si nu imi arata instalat ai vre un sfat

| stefyyy a răspuns (pentru Barbu_Sorin_1995):

Pai DirectX se instaleaza doar pentru a functiona unele jocuri si nu se gaseste in control panel