| BilaRomânească a întrebat:

De ce lumea inca joaca League of Legends in 2018?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta e intrebare luata de undeva, din cate stiu :/
Tot odata, intrebarea vrea sa puna in evidenta faptul ca au aparut alte jocuri despre care toata lumea vorbeste si LOL-ul a fost lasat in spate, desi lumea inca se mai joaca.

Este inca jucat, si nu zic doar pentru ca am jucat si eu, pentru ca acea firma Riot, a ezvoltat foarte mult acel joc, inbunatatindul permanent, actualizandul permanent, mentinand legatura cu publicul. Plus ca au incercat sa il adapteze si la cele mai slabe calculatoare.
Lumea joaca din obicei, placere, din faptul ca vor sa joace ceva si performantele si banii nu le permit sa incerce ceva nou si de top.

| N0xEterniS a răspuns:

Unul dintre cele mai bune jocuri MOBA
Din cauza prietenilor
Evenimente, Recompense
Challenge'ul
Nostalgie

| Rakash a răspuns:

Sa isi faca nervi
Sa inebuneasca
Sa le cada parul