| CRISTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII a întrebat:

De ce mi se stinge laptopul cand ma joc, ma joc o perioada si apoi se stinge singur

P.S.Stau cu el in pat pus pe patura

Răspuns Câştigător
| Mus1k a răspuns:

Ai o problema cu procesorul sau coolerul, incearca sa cumperi o masa speciala de pus laptopul care are 2 coolere ce racesc laptopul mereu.

4 răspunsuri:
| Kskerion a răspuns:

Deoarece e doar un laptop nu te poti joca anumite jocuri..laptopul este pentru programe sau stat pe net.Jocul cere grafica, sunet, etc. iar la[topul se supraincalzeste. Mi s-a intamplat si mie asta, stiu cum e. Dar daca vrei sa joci jocuri care cer multe cum ar fi"Call of duty" sau depinde iti recomand sa iti iei un calculator.

| ChiyoTheo a răspuns:

Nu are aerisire. Incearca sa il ti mai ridicat, daca nu poti sa ii cumperi un suport cu ventilatie. Nu costa chiar mult, si eu am si face treaba buna.

| ChiyoTheo a răspuns:

Nu are aerisire.

| Andrei7520152 a răspuns:

Se incalzeste prea tare. Incearca sa cureti ventilatorul mai intai de praf/par. Am vazut odata un laptop care se oprea dupa vreo 10-20 de minute de joc. Am scos un smoc de par (de caine) din ventilator. dupa aia mers ok.

sau daca nu, mai bine stai la birou si pune ceva sub laptop in asa fel incat sa circule ceva aer, sa nu stea direct pe birou. vezi sa nu fie nici sauna in camera, si aia conteazawinking vezi daca asa functioneaza