| marian2011 a întrebat:

Ajutati-ma! Dau fundawinking
Deci un prieten are laptop si se stinge singur uneori. o colega a avut dar nu era laptop patea tot asa si a dus unitatea la reparat. dar laptopul ce are? sad

Răspuns Câştigător
| adormuzika a răspuns:

Pai si eu am lapto***ca laptopu sta fara sa fie miscat, sau nu e in folosinta in cam 15 minute se pune in stand bybig grin,,dac ae in folosinta in momentele aceleea e o problema cu ventilaoarele,si e prea solicitat,se incalzeste prea repede posibil din cauza prafului,,eu zic mai bine daca mai e in garantie sa il duci la reparat,dac anul dul la rparat alt undevahee hee,,nu astepta mult timp,ca ar putea sa fie nasol dupa, sa nu se mai aprinda deloc, sau sa sse duca Hradul.

3 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Are praf inauntru.acolo unde a reparat prietena ta sa duca leptopul si sa ii roage sa il stearga inauntru.nu costa mult e pana in 30 lei

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca este praful. Sa puna doua carti sub laptop, in partea din spate. Laptopurile stau prost cu racirea si cand termistorii simt depasirea temperaturii inchid unitatea. Orificiile de racire de jos trebuie sa fie libere. Daca are 45-70 lei poate sa cumpere un suport special pentru laptop care are unul sau doua coolere.