| Radu_Diana_1997 a întrebat:

De curând mi-am cumpărat extensia FreeTime pentru sims 2 dar nu imi merge.De ce?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
În primul rând ai nevoie de Sims 2 instalat.
Îți arată ceva când dai dublu click pe joc? Ce Windows folosești?

| Radu_Diana_1997 explică (pentru DDCC):

Buna sims 2 îl am instalat si am Windows xp si cand dau dublu click imi zice sa scriu acolo parola de la extensie.

| DDCC a răspuns (pentru Radu_Diana_1997):

Din moment ce ai cumpărat jocul uită-te la cutia ce conţinea CD/DVD-ul cu jocul Sims. Trebuie să fie pe-acolo codul/serialul.
Dacă nu e, de unde ai cumpărat jocul?

| Radu_Diana_1997 explică (pentru DDCC):

Am gasit codul l-am bagat si zice a codul este invalid.

| Radu_Diana_1997 explică (pentru Radu_Diana_1997):

L-am cumparat de la Carrefour.

| DDCC a răspuns (pentru Radu_Diana_1997):

Ai cumva nişte instrucţiuni de instalare acolo unde scrie codul?
Dacă piratai jocul de pe net puneai doar crack-ul (de aici spre exemplu http://goo.gl/6bZFd )
Sims 2 (jocul nu extensia) l-ai cumpărat de asemenea, nu?
Detaliază cât poţi dacă tot ai cumpărat jocul.
Fă un print screen cu tot ce conţine acel CD de la carrefour.
Sau, foloseşti linkul.
:D

| Radu_Diana_1997 explică (pentru DDCC):

Da,am cumparat si jocul si l-am instalat si inaintea acestei extensii care nu merge am imprumutat una de la o colega care a mers. Poate sa nu mearga aceasta extensie pentru ca cealalta este inca instalata?

| DDCC a răspuns (pentru Radu_Diana_1997):

Deci vorbim doar de extensia Free Time.
Din moment ce ai cumpărat jocul nu mai e nevoie să-l împrumuţi, tu foloseşti licenţa ta. Şi, nu lăsa instalat acelaşi joc de 2 ori dacă ai făcut-o.
Dezinstalează ce ai împrumutat de la colega ta. Apoi, foloseşti ce ai tu pe CD. Licenţa la unele jocuri nu poate fi folosită pe 2 computere în acelaşi timp.
Sims 2 îţi funcţionează bine?
Dacă nu îţi merge cu ce ai tu cumpărat, iei online.
Ţi-am lăsat un link. Copiezi crack-ul şi ar trebui să-ţi meargă.
Dacă nu te descurci lasă-mi un ID în privat.