| GrigorePurta a întrebat:

De unde stiu ce fel de ram pot sa imi iau? eu am ram 2gb DDR2 SDRAM si asta inseamna ca ramul care trebuie sa il iau sa fie DDR2?
asta ar fi bun? :Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam
daca mai aveti nevoie de informatii spuneti-mi! adica ce procesor am sau alte informatii!
conteaza si MHz sau nu?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ICEbalI a răspuns:

Nu poti baga pe placa de baza ddr3 manhappy
stiu ca ddr3 e mai ieftin dar natongue nu se poate.
daca tot vrei iti cumperi o placa de baza care suporta ddr3happy
Ai inteles acum?

6 răspunsuri:
| ICEbalI a răspuns:

Daca ai deja rami ddr2 inseamna ca ai nevoie tot de placuta ddr2. nu ddr 1 nu ddr 3 happy
Bafta multa.

| GrigorePurta explică (pentru ICEbalI):

Si daca imi pot scoate ramul din calculator si sa pun unul de ddr3 se poate?

| GrigorePurta explică (pentru ICEbalI):

Deci pot sa fac ce am zis sa scot ramul si sa bag altul ddr3?

| GrigorePurta explică (pentru ICEbalI):

Da

| GrigorePurta explică (pentru ICEbalI):

Asta pot sa il iau? : Memorie Kingmax 1GB DDR2 800MHz PC6400

| ICEbalI a răspuns (pentru GrigorePurta):

Nu poti baga pe placa de baza ddr3 manhappy
stiu ca ddr3 e mai ieftin dar natongue nu se poate.
daca tot vrei iti cumperi o placa de baza care suporta ddr3happy
Ai inteles acum?