| MrFunky2 a întrebat:

Deci,am CSGO.Mai demult aveam un monitor cu tub, da, stiu, slab, dar imi mergea smooth jocul.Acum,mi-am luat un monitor nou si e cu plasma, e FINLUX, dar mi se misca mult mai naspa,de parca as avea un calculator mai slab, si nu am virusi sau ceva.Ce sa fac?

1 răspuns:
| TheNexus a răspuns:

Depinde si ce monitor ai luat. Acum daca monitorul acela cu tub avea refresh rate mai mare da se vedea mai bine. Nu prea ai ce sa faci daca problema este asta. Poate nu e. Dar sa stii, daca vrei sa iei un monitor pe care sa se vada mai bine uita-te mereu la refresh rate. Refresh rate-ul este capabilitatea monitorului de a percepe frame-urile sa-i ceva de genu. Daca ai un monitor de 144ghz Refresh rate poti vedea aprox. 120fps.