| vladvlad23 a întrebat:

Cum imi dau seama daca am monitor 3D? Mi-am luat monitorul mai demult si nu mai stiu ce era cum era. Mai stiu ca era plasma. Deci cum imi dau seama daca e 3D sau nu. Nu vreau raspunsuri de genul : Cat ai dat pe el?

Funda la cel mai detailat si cel mai corect si cel mai rapid raspuns.

4 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

Daca nu iese nimic din ecran nu e 3d.

Exista filme 3d care cu ochelari 3d le poti vedea pe orice telivizor. Ecranele 3d sunt daca vezi un film care ar trebui vazut cu ochelari fara ochelari (da sa si fie tridimensional)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există monitoare cu plasmă, ori ai TV care-l folosești pe post de monitor și este cu plasmă, ori e monitor cu cristale lichide.
Ca să vezi dacă suportă 3D sau nu, uită-te în setări ca să vezi dacă are 120Hz sau mai mult.
Dacă suportă într-adevăr 3D, atunci ai nevoie de placă video nVidia cu suport pentru NVIDIA 3D Vision și ochelari clasici 3D (cu un "ochi" verde și altul roșu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de monitor, Crt, Plasma, Lcd...chiar televizor un film\video filmat cu doau camere 3D il vei vedea 3D daca ai ochelari ...Bineinteles ca exista televizoare, monitoare care iti convertesc ele imaginea standard in Imagine tridimensionala (tot cu ochelari evident)

| sfdhg a răspuns:

Ia-ti ochelari 3d.nu costa mult :max 5 lei.si incearca sa vezi un film.iti vei da seama