| SweetyPie a întrebat:

Deci este o chestie pe care nu o inteleg. Daca am jocul metin 2, cel original, atunci nu sunt servere private in care poti sa cresti repede? Sau sunt jocuri separate? Daca puteti va rog sa-mi explicati... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nuimicitinumele a răspuns:

Metin2 original e un server, daca cineva are un metin2 privat e un alt metin, se schimba metinul, cum sa iti zic,,, e programat altfel ceva de genu e ca si cand ai avea jocul WoW original si ai avea si un WoW private server spre exemplu multen, unu nu are nici o legatura cu altul doar ca pe cele piratate nu exista misiuni sau sunt buguite sau ratele sunt prea exagerate si sunt mult mai putini playeri pe un joc piratat decat pe unul original pentru ca daca joci un joc, nu il joci cu buguri sa te enervezi, sa aiba lag sa cumperi iteme sa donezi. Gandeste-te la jocul WoW (world of warcraft), exista servere piratate (multen e unu din ele) dar acest server privat are ratele x20 mai multe (depinde de realm cum ar veni la metin2 draco sau lupus) are misiunile buguite are itemele buguite are lag se doneaza (asta inseamna sa trisezi) sunt putini playeri iar pe WoW original nu sunt misiuni buguite nu este lag sunt multi playeri toate itemele sunt bune si nu sunt ratele exagerate nu se doneaza ca sa primesti iteme. Faza e ca pe piratat nu se plateste iar pe original se plateste dar unora le place sa joace cu buguri si nu inteleg cum rezista fara sa se enerveze iar altora nu le place sa joace cu buguri si joaca pe original. ideea e ca pe piratat nu se plateste dar e jocul mai prost iar pe original se plateste dar jocul e mau bun