| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Deci mi-am descarcat American Truck Simulator 2016 si am facut pana acum 20 de curse. Faza e ca harta in joc nu e completa e doar pe cateva state din SUA si ma asteptam sa fac curse in toata SUA exact ca in 18 Wheels of Steel: Across America s-au 18 Wheels of Steel Convoy dar vad ca numai pe coasta de Vest pot sa circul pana la New Mexico.

Credeti ca jocul o sa deblocheze accesul pe harta ca sa pot circula prin toata SUA pana la coasta de Est?

5 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Daca nu ai platit nimic, nu se va intampla NIMIC. AI nevoie de licenta pentru acel joc ca sa-l joci.
Pe PS4 si restul se platesc jocurile si sunt complete. Obisnuieste-te ca totul se plateste in viata!
Ai descarcat ilegal si daca nu platesti amenda si nu te-ai trezit cu nimeni la usa, asta nu inseamna ca este legal!

| Wr3nch a răspuns:

Nu, pentru ca e gandit sa fie mai mic. Daca ai editia completa o sa ai access la toate statele, noua in total. Probabil au facut asta ca sa fie mai detaliate locatiile.

| Wr3nch a răspuns (pentru Eugen80):

Stai linisitit ca poti descarca editii complete, in loc sa spargi pretul jocului in plus pe DLC laughing

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Wr3nch):

Jocul l-am descarcat de pe site-ul asta https://worldofpcgames.co/american-truck-simulator-2016-free-download/ am crezut ca pot sa fac curse in toata SUA dar na asta e coasta de Vest si pana la New Mexico si Utah. Uite in celelalte jocuri Wheels of Steel: Across America si 18 Wheels of Steel Convoy era mai simplu puteam sa circul unde voiam eu prin SUA.

| Wr3nch a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

L-au segmentat pentru ca ai 4 state in jocul de baza si celealte 5 le cumperi separat, ca sa faca extra bani. E o practica intalnita la multe jocuri facute in ultimii 5 ani.