| Robi1444 a întrebat:

Deci sa incep cu asta.
Am un laptop ROG, cu i7, GTX 950M, placa video 4GB.
1) De ce, cand vreau sa fac stream pe twitch, cand intru in joc, de exemplu in CSGO, imi scade fps la 30fps (cand apas sa fac stream cu OBS)?
2) De ce cand fac stream de pe LOL, streamul imi merge sacadat pe twitch, adica tot scrie Loading pe ecran pe site?

10 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Dacă e i7 nu înseamnă neapărat că e bun. Mai ales că ai și laptop.

| Robi1444 explică (pentru Gonrax):

Pai si care e cel mai bun si cel mai nou procesor la laptop?
Iauzi, daca am i7 nu inseamna ca e bun. Ba du-te dracu.

| Gonrax a răspuns (pentru Robi1444):

De ce mă înjuri? Ești retardat? Un i7 din prima generație e mai slab ca un Pentium, așa că ciocul mic.

| Robi1444 explică (pentru Gonrax):

Daca nu am specificat generatia, nu inseamna ca nu e bun.
Si app e din a 4-a generatie prietene.

| Chevyn a răspuns:

Nu ai destul Ram cel mai bine 6-8! 4 Acolo poti juca deaja pe low.

| Robi1444 explică (pentru Chevyn):

? n-am inteles nimic.

| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Deci sa inteleg ca atunci cand nu filmezi cu OBS ai fps-uri normale? Daca da, cel mai probabil ai setat un limitator de FPS in OBS.

2. Cel mai probabil netul este de vina.

| Robi1444 explică (pentru TutorialsGaming1000):

Da. cand nu filmez cu OBS, am fps normal.
Ce setari imi recomanzi? Chiar nu stiu... sunt la inceput!
Netul am de la RDS cu 100mb/s.
Deci cred ca ar setarile din OBS ar fi o problema...

| Vasi32 a răspuns:

Poate n-ai destui rami sau n-ai făcut bine setările pentru stream.

| Robi1444 explică (pentru Vasi32):

Am uitat sa specific ramii. 8GB Ram.