| Ryppoe69 a întrebat:

Deci, sper ca ma poare ajuta pe mine careva...

Detin un server de Metin2 prin hamachi. Totul merge ok, perfect, pot sa ma loghez, am GM dar exista o problema. Prietenii mei nu pot sa se conecteze la server, cand incearca sa se logheze le da "Eroare la conectarea la server" si nu stiu de ce.

Serverul este activ, portmapul la fel, suntem toti conectati la acelasi room prin hamachi. Tin sa precizez ca nu am facut site la server (prin Xampp sau alt program) si nici nu am un net foarte bun, din pacate, netul meu fiind prin stic.

Oare sa fie din cauza asta? Din cauza ca nu am site sau de la net? In caz ca se pricepe careva si ma poate ajuta, dati-mi un raspuns sau lasati mai jos o adresa de messenger unde v-as putea gasi, in caz ca sunteti dispusi sa ma ajutati.

Dau funda in cazul in care ma rezolva cineva.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Viteza la net cateodata trebuie sa fie daca detii un server de Metin2 se cere minim 100Mbps ca sa mearga bine sa poata conecta lumea.

Iar daca este pe servarul prin hamachi se cere minim 1-5Mbps.

Chiar daca ai un server de Metin2 trebuie sa ai o pagina unde sa inregistreze lumea altfel ei unde sa inregistreze si dupa aceea sa intre pe server.

Si rezolvarea problemei cu Playeri:
Orice system de operare are activat Windows Firewall care blocheaza conectarea playerilor si protectiei internetului.

Ce trebuie sa faci Dezactiveaza Windows Firewall.
Start=Control Panel:
1 Windows Firewall (Off) si Ok.
2 Windows Defence OFF.
3 Administrator Tools=Services si cauti Windows Firewall si Windows Defence dai Stop si dupa aceea dai Disable.

Mult Succes!

| Ryppoe69 explică (pentru Mihail2020):

Hm, am dezactivat windows firewall si windows defender, dar aceeasi poveste: "Eroare la conectarea la server". M-ai putea ajuta cumva la adresa alex_romeghea@yahoo.com?

1 răspuns: