| andreiul23 a întrebat:

Deci vreau sa instalez Windows 7..si stiu ca trebuie sa intru in BIOS si sa selectez la "First boot device-Boot from CD/DVD..."
Am un BIOS care se numeste ".utility-Copyringht. 1985-2005."
Si va zic ca am explorat ore intregi tot BIOSUL si nu am gasit acea optiune "First Boot device."..Am catuat pe net si toti care instalau windowsul aveu Bios de tip Phoneix SAU 1994-2001...SAU CEVA DE GENUL...deci cum pot sa instalez Windowsul.PLZ.

1 răspuns:
| AntiHero a răspuns:

Setarea o gasesti in meniul de boot. Dar daca ti-a mai fost instalat windows-ul tot de pe DVD nu mai trebuie sa faci setarea, iti apare direct "press any key to boot from CD/DVD".