| sandek a întrebat:

O sa-mi cumpar un nou pc mai performant si ...
Inainte sa instalez windosul , intru in bios si ma duc la ADVANCE BIOS FEATURES - FIRST BOOT DEVICE si aleg CDROM ca sa pot instala windosul
Dupa ce am instalat windosul mai intru odata in bios si la FIRST BOOT DEVICE aleg HARD DISK ca sa imi mearga mai repede.nu?

Asa trebuie sa fac... nu?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vasybulan a răspuns:

Nu neaparat
big grin

| grgdlk a răspuns:

Nu neaparat, dar e bine si asa ce zici tu, de obicei pe sistemele vechi trebuia sa faci asa acum booteaza automat de pe cd nu trebuie' sa mai setezi tu cd rom

| ateu123 a răspuns:

Dupa ce ai instalat windowsul, biosul isi recunoaste automat windowsul instalat, nu te juca cu biosul prea mult in cele mai multe cazuri e si selectat sal poti instala de pe cd rom, usb mai ales ca win 7 = usb = rapiditate

| SpEed07 a răspuns:

Pai...Depinde de calculator! La al meu se seteaza automat dupa instalarea windows-ului pe HDD! Depinde! Oricum, nu e nici o problema sa-l tii pe CD-ROM!

| MinuBogdan1999 a răspuns:

Da