| alexalex2001 a întrebat:

Deeeci...probleme! Am formatat windowsul azi si am vrut sa iau Fifa.(Zic de pe acum ca am luat si 13 si 12).Am instalat si am intrat.Cand am intrat in joc sta ecranul negru si dupa 5 sec isi da restart! Ce pot face sa imi mearga jocul.(Nu am incercat la alte jocuri)...
Pls ajutati-ma
P.S. Stiti ca va rasplatesc efortul!

5 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

„am formatat windows-ul" Poftim? Poate l-ai reinstalat, în niciun caz nu poți formata un soft.
Te-ai gândit că poate PC-ul tău nu suportă FIFA12 - 13? Poatefi procesorul prea slab, placa video, ramii, verifică-ți compatibilitatea sistemului cu ceea ce acceptă jocurile.

| alexalex2001 explică (pentru DarQueen):

Am 2 rami
Am 3.0 ghz
Am nVIDIA

Hai pe bune? Si cate nu am...

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Poate iti merge poate nu iti merge.
Un lucru iti zic instaleaza driverul in calculator si o sa iti mearga.
Daca instalezi driverul iti merge sa joci FIFA (Fifa consta in grafica si multa imagini 3D).
De asta calculatorul isi da restart si iti apare negru ca nu suporta.

Instaleaza Driverul (daca instalezi Nvidia in calculator iti face o performanta de 446%) si o sa iti mearga ca si cum ar fi floare la ureche.
Driverul sa fie Compatibil cu Windosul altfel nu o sa iti mearga macar 80% compatibil.
http://www.geforce.com/drivers

| alexalex2001 explică (pentru Mihail2020):

Mane il instalez dar cum fac sa stiu care e compatibil? Ms mult de tot oricum

| alexalex2001 explică (pentru Mihail2020):

Itit trimit la privat cerintele mele ca sa imi cauti tu?