| Cotutiu_Marian_2001 a întrebat:

Deunde stiu ce placa video trebuie sa-mi pun la pc...am un procesor Intel(R) Celeron (R) D CPU 3. 06GHz 3. 07GHZ
Ram 2gb

1 răspuns:
| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

Poti pune orice fel de placa video DAR trebuie sa tii cont de mai multe criterii cand iti cumperi una.
1.slotul pci express care poate fi 2.0 sau 3.0(la placile de baza mai noi
2.trebuie sa fie o placa care să nu fie prea puternica pentru procesorul tau.
3.pretul acesteia(iti recomand cea mai buna placa video pentru tine)
https://www.emag.ro/......DXH0LKBBM/

Sper ca te-am ajutat!