| anonim_4396 a întrebat:

Discord, skype sau teamspeak? Care este cel mai bun pentru convorbirile in timp ce te joci?

Răspuns Câştigător
| Soundwave214 a răspuns:

Multi ar alege Skype pentru ca este cel mai cunoscut. Dar Skype consuma resursele PC-ului (RAM/CPU). Pe Skype o singura persoana poate sa "gazduiasca" o conferinta. Daca ii pica internetul acelei persoane, apelul se inchide si te scoate din joc sa "iti arate" ca s-a terminat convorbirea, ceea ce este foarte frustrant. Pe TeamSpeak poti sa iti inchiriezi propriul tau server (Recomand stannaz uk) Serverul este up 24/7 si nu exista sa te scoata din joc ca sa "iti arate" ceva. Plus TeamSpeak consuma CELE MAI PUTINE resurse de la PC, chiar si internet. Discord este o combinatie de Skype si TeamSpeak cu o interfata "de fite". Oricine poate sa aiba propriul server, dar consuma resurse ca Skype-ul. In concluzie, iti recomand TeamSpeak

1 răspuns:
| TheKingBacca a răspuns:

TeamSpeak - Nu utilizeaza mult [ram/cpu usage]