| TheQuaestor a întrebat:

Doresc sa achizitionez astazi http://www.altex.ro/consola-microsoft-xbox-360-250gb-joc -halo-4, intrebarea mea este: poate fii modat? ma refer sa-mi fac eu dvd-uri dual layer cu jocuri etc.
Si daca da cam cat ar costa? Am inteles ca cea mai buna modare este cu firmwave sau ceva de genul, imi cer scuze daca am spus vreo aberatie dar nu sunt specializat in domeniu.
-------------------------------------------------------- --------------------------
Am uitat sa mentionez, este vreo diferenta intre Microsoft Xbox 360 & Xbox 360 Slim?

1 răspuns:
| zinedinzidan a răspuns:

Pai nu stiu exact cum sa incep: Exista o diferenta intre cele doua console dar nu stiu sigur care e, poate fi modat si sa faci tu dvd daca are unitate optica liteOn, daca are din aceea hitachi iti face RGH si iti iei direct jocurile si le bagi pe hdd consolei adica in aia 250 gb, de cost depinde in functie de ce unitate optica e, in general 100 lei si RGH costa 200 lei dar merita, Donely e cel mai bun din Bucuresti si iti dau eu un site ca si eu vreau sa imi iau o consola si m-am informat ca nu am chef sa dau 200 lei pe un joc.
Uite site-ul:stiu ca asta nu e donely, asta e altul:http://forum.computergames.ro/......icari.html dar este si el bun, daca vrei sa il contactezi pe donely cauta pe google, si eu intentionez sa fac asta. Sper ca te-am ajutat, daca da nu ma supar sa primesc fundita.