| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Este adevarat ca placa video integrata iti ia memorie cata trebuie din ram am auzit de video ram la placile integrate

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Da. Placa video integrata iti ia din memoria ram. Placile dedicate (cele ce pot fi montate pe placa de baza) au propria lor memorie - 1GB GDDR3, 2GB GDDR5 etc

1 răspuns:
| xr0sioRx a răspuns:

Da. Am si o placa video integrata, am 4gb ram, iar winwodsul imi citeste doar 3. Si cand ma uit sa vad cat am imi scrie 2, 87 restul pana la 3gb ii ia placa video.