| nicusor222 a întrebat:

La PC am o placa de sunet integrata si nu mai merge ...am auzit ca placile integrate nu pot fi schimbate .....nu exista nici o cale de a cumpara alta placa de sunet?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca exista.
@TheMylo28: Daca nu stii, de maica ma-si mai raspunzi? Stai jos, ai 2!
@Salontanul: Cred ca 99.99% din placile pentru desktopuri normale fabricate in ultimii 15 ani au cel putin un slot PCI, asa ca cel mai sigur pentru el ar fi sa isi cumpere o placa de sunet PCI si cu asta basta. Din pacate, placile decente s-au scumpit foarte mult in ultimele citeva luni (eu am luat un Xonar DS cu vreo 150 RON pret pe eMAG acum vreo 3-4 luni, si dupa o luna sarise la 250 si cam pe acolo a ramas...). Desigur ca isi poate lua o ragalie la 3-40 RON, dar cit dai atit face...

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce placa de baza ai. In general placile de sunet sunt pe slot PCI dar sunt si pe slot PCI-e1 (acela mic de 2 cm, alb) sau pe USB. In consecinta vezi ce sloturi ai la placa de baza. Daca nu te descurci spune-mi denumirea ei si te ajut eu.

| xTreMFightx a răspuns:

Din cate stiu eu nu.
Ami pare rau pentru tine sad