| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Este bun procesorul asta?

Intel(R) Celeron(R) CPU B815 @ 1.60 GHz, 1600 Mhz, 2 Cores
Mai am si 4GB RAM si Placa video Intel HD Graphics 1GB si vreau sa stiu daca sunt bune de ceva sau trebuie sa le schimb.
Ma refer daca sunt bune pentru jocuri 2008-2013.

PS:Imi puteti spune dc imi sacadeaza la jocuri din 2007, 2008?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Foarte bun pentru office. Dezastru pentru jocuri. Vrei jocuri, vinzi ragalia de laptop si iti faci un desktop. Chiar si cu 1500 RON iti faci un desktop pentru jocuri care sterge pe jos cu ragaliile astea de laptopuri de pina in 2500 RON.

1 răspuns:
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Hm asa cum zice si colegu... da ar trebui pentru gaming ceva mai tare cel mai slab pc gaming incepe de la 1500 RON. Eu am investit acum 3 luni in noul meu pc Gaming and Programing (Mai mult gaming) 6500 RON happy Si Battlefield 4 nu il duc mai mult de 60 FPS max 65 happy