| Gabriel123Gaby a întrebat:

Este buna placa asta video gamingtonguelaca video Nvidia GeForce 7900 GTX - 512 mb/ 256 biti, pentru gaming, in stare perfecta de functionare si estetica!
Date tehnice:
2 porturi dvi- i dual link (suporta pana la 4 monitoare in acelasi timp)
Memorie - 512 Mb Gddr3 cu latime de banda de 51. 2 Gb/ sec
Biti - 256
Racire activa cu heat pipes si cooler cu turatie variabila in functie de temperatura
Rezolutie maxima - 2560x1600
Tehnologii: Nvidia physix, nVIDIA SLI, nVIDIA pure video, directx 9. 0,

Răspuns Câştigător
| SteelGamingRomania a răspuns:

Pentru gaming nu.Adica sa nu te astepti ca vei putea rula Crysis 2/3, metro 2033 redux, Far cry 3/4, need for speed shift 1/2, si restul jocurilor de genul.Este o placa video low-end(adica mai mult pentru office si pentru gameri amatori)

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru gaming pana in 2008 este buna. Daca te gandesti sa rulezi ceva mai nou pe ea cam o sa fi dezamagit.