| Tr3eaTxGh3osT a întrebat:

Sallut! Merita sa imi iau placa video Gainward NVIDIA GFORCE GT610
General
si daca ar merge sa bag in pc meu am pc dala de birou HP Compaq mic ar merge oare? si cum aflu ce slot are?

Procesor video:

NVIDIA GeForce GT620

Slot:

PCI Express 2.0 x16

RAMDAC (MHz):

Procesor

Producator chipset:

NVIDIA

Serie:

nVidia GeForce GT600

Tehnologie de fabricatie (nanometri):

Frecventa procesor (MHz):

Memorie

Capacitate memorie (MB):

Tip memorie:

GDDR3

BUS memorie (biti):

Alte caracteristici

Suport DirectX (versiune):

Suport OpenGL (versiune):

4.2

Tehnologii:

nVIDIA PhysX
nVIDIA PureVideo HD
nVIDIA CUDA
nVIDIA Adaptive V-Sync
DTS-HD
Conectori

Conector D-sub 15 pini:

Conector DVI:

Conector HDMI:

Sistem de racire

Tip racire (activa/pasiva):

Activa

Cooler:

Da

Pe un pc: Intel Core 2 2, 3ghz si 2gb ram

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu GT 610 si nu sunt multumit de ea ia-ti un GT 630 sau un GTX si schimbati procesoru baga un I3 si inca 2 GB ram sa te duca jocurile happy parerea mea

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru anonim_4396):

Macar asa placa merge sa o bag? ca am pc dala mic de birou si am inteles ca nu merge sa bag toate placile video?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tr3eaTxGh3osT):

Nu cred ca merge sorry crying

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru anonim_4396):

Pai si atunci cam ce placi video ar trebui sa caut?

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru anonim_4396):

Si daca se poate si niste exemple de placi bune video gaming pentru pc de birou mic, si niste site-uri cam cat costa ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tr3eaTxGh3osT):

Placi video de gaming sunt GTX si costa vreo 5-6 milioane poti cauta pe pcgarage, eMAG, altex happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un Nvidia 250-280 GTX si lasa prostiile alea si nu te mai uita la memoria video ca aia nu face nimic fara un procesor grafic bun. Cauta placi video pe 256 - 320 biti, indiferent ca au doar 512 mb pe ele!