| yusty1980 a întrebat:

Este buna placa video Nividia GEFORCE GT 440 pentru jocuri mai performante?

Răspuns Câştigător
| morfina13 a răspuns:

Da,placa este foarte buna pentru un casual gaming. Daca vrei sa joci toate jocurile la rezolutii decente (maxim 1440x900, recomandat 1024x768 sau 1280x1024) cu toate detaliile si setarile jocului la maxim placa video este perfecta. Apropo, in jocuri, placa video conteaza 75%, iar celelalte piese (memoria RAM si procesorul) mai putin... Nvidia GEFORCE GT 440 are latimea de banda de 128 de biti, latimea de banda fiind cea mai importanta pentru performanta, CEA MAI IMPORTANTA! Poti sa ai o placa video de 2GB pe 32 de biti care sa mearga mai prost decat o placa video de 512Mb pe 128 de biti ( 100% placa pe 128 o sa mearga mai bine). In orice caz, placa ta video merge pentru jocuri performante si o sa tot mearga inca vreo 3 ani de acum in colo...

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yusty1980 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Si am 4 gb rami si in rest toate bune doar de placa video imi era frica sa nu fie buna.