| FLORICICABOSS a întrebat:

Este ok acest pc:
https://carrefour.ro/......9-pc-31085

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Calculatorul era bun prin ~2013. Multe chestii s-au schimbat de atunci si ma indoiesc ca vei folosi cu prea multa... bucurie acest PC. Esti sigur ca nu poti suplimenta bugetul cu cateva sute de lei sau macar sa fi dispus sa cumperi piese la mana a doua? PC-ul ala pur si simplu nu prea merita in 2020. In cativa ani nu mai ai ce face cu el.

Nu mai bine iei un PC care sa reziste mai multi ani decat sa cumperi elicoptere de-astea la 2 ani?

| TTSP a răspuns:

Nu prea. Placa video e prajeala, procesorul destul de vechi. La 900, mai bine îți faci tu unul cu piese second hand, cu măcar un gt 1030.