| catalin542000 a întrebat:

Este recomandat sa faci update la cel mai nou vbios al placii video?

In special vreau sa inteleg cu ce ar ajuta un vbios mai nou placa video?

Daca am vorbi despre un update de bios la placa de baza, acolo inteleg de ce se fac update-uri si lucrurile stau altfel, pentru ca ai un bios unde poti obtine noi optiuni sau compatibilitati, etc., dar la placa video cu ce te ajuta sa schimbi vbiosul ca doar nu are un "ceva" unde poti intra si in vbiosul placii video cum intri in biosul placii de baza ca sa poti spune ca iti vin poate cateva optiuni in plus, apoi de compatibilitate nu mai vorbim ca daca placa video deja merge, despre ce compatibilitate sa mai vorbim, doar nu pui nimic pe placa video cum poti pune pe placa de baza ca sa vorbim de compatibilitate.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

NU! Nu este recomandat, risti sa strici placa video!