| Buzinski a întrebat:

Eu am o problema foarte enervanta in jocul The Elder Scrolls V:Skyrim in legatura cu luminozitatea:daca dau sa ma uit in jos imaginea devine extrem de intunecata iar in aproximativ 1.5 secunde revine la normal iar daca dau sa ma uit spre cer imaginea devine extrem de luminoasa si revine la normal tot dupa vreo 1.5 secunde.Nu numai in situatiile mentionate mai sus se intampla lucrul acesta dar acolo e cel mai rau.Am problema asta si cu alte jocuri(TES IV Oblivion sau Witcher 2)deci se pare ca nu poate fi din cauza jocului.Placa mea video este ati radeon hd 4870 1gb gddr5. Aveti idee care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| terorvlad a răspuns:

Mdea... asta tine de enginul... redus sa zic asa. Au implementat HDR si nu prea isi face treaba foarte bine. Incearca pe la optiuni sa dai disable.