| Grigore1239 a întrebat:

Exista vreun host gratis pentru server de Counter Strike 1.6?

20 răspunsuri:
| Alecsx25 a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti,dar sincer decat sa-ti iei gratis, mai bine nu-ti mai iei, si in pc-ul tau daca il tii deschis se misca mai bine, incearca si tu la cs16, flexi-media...asteas bune de hostat...si nici nu sunt scumpe.

| AgathaRo a răspuns:

Gratis nu vei gasi host de server fiindca serverele alea consuma resurse si curent. Eventual sa iti gasesti vreun vps trial de 7 zile si sa stii sa lucrezi in linux sa configurezi serverul manual fara gamepanel.

Răspuns utilizator avertizat
| AgathaRo a răspuns (pentru Grigore1239):

Ele nu se descarca, sunt servere dedicate pentru proba (trial) trebuie sa stii sa folosesti distributii linux, feldora doar lucrand din ssh consola.

Răspuns utilizator avertizat
| 20Fzh a răspuns (pentru Grigore1239):

Counter-Strike Folder hl.exe sai servercreator.exe trebuie sa fie ceva acolo. si iti va aparea un tabel cu ipul serverului si mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| AgathaRo a răspuns (pentru Grigore1239):

Dai un search pe google sunt unele care oferta 5 zile, altele 7 zile trial. Link-ul acela de la gratisserver.nu ofera doar o fereastra de 2 ore maxim

| SimionAlexandru a răspuns:

Nu sunt sigur daca gasesti gratuit. Incearca-ti norocul aici:
http://www.gratisserver.nu/
Iti doresc o zi superba in continuare, Grigore :-)

| RokKzis a răspuns:

Nu! Totul costa curent!

| Mihai_Marius_1995 a răspuns:

Da exista http://api.5jelly.com/redir/6911112 Si web host si vps. Doar iti faci cont si have fun.Bafta

| 20Fzh a răspuns:

Nu. Incearca la mai multe firme de hosting sunt preturi de 5 euro pentru 18 sloturi.(18 jucatori) pentru 32 sunt intre 10-15 euro.

| adriandomnul a răspuns:

Nu ai deune sa gasesti

| Vitan_Cristian_Cristi_1980 a răspuns:

Exista hamachi dar e praff

| Adriano_Ady_1999 a răspuns:

Cea mai buna firma de host este Baltic.Ro :
-Un server cu 32 sloturi costa 5 euro si ai acces FTP+GP si fara lag
sau
-Tot 32 sloturi 6 euro/luna dar primesti si TS 3 free 50 sloturi!
Incearca: http://baltic.ro/listacs.html

| Constantin_Marian-metin_1995 a răspuns (pentru Adriano_Ady_1999):

Am fost pe baltic si nu da nimic gratis toti zic dar nu se da...