| Luckan110 a întrebat:

Exista vreun joc pentru PC de strategie cu constructii cladiri,armata,stiti,gen Grepolis doar ca pentru PC, sa fie ceva mai complex

2 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

Age of empire. sunt mai multe versiuni.
Sau Alexander sau asa ceva. mai sunt multe

| teodoryo a răspuns:

Anno 1401/1701, se bazeaza mai mult pe construirea unui 'imperiu' si mai putin pe lupta. La inceput te da pe o insula si trebuie sa iti construiesti un oras si sa ii menti resursele pentru care are nevoie. Hrana/lemn/protectie, tigari....Pe masura ce evoluezi orasul iti cere mai mult.