| anonimus1008 a întrebat:

Filmez cu action mirilis in format origin al videoul iese de vreo 7 gb dar cand il randez in 720p imi iede de 19gb cum fac sa randez in 720p si sa fie fideoul de 50mb sau mai mic?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu poti.
50 mb este mult prea putin. Pentru 50mb sau mai putin trebuie sa filmezi la o rezolutie de 320x240 si doar 10-15 secunde si cu cel mai economic codec posibil.
Nu inteleg ce faci tu acolo dar cu siguranta nu e bine.
Cauta un program bun de convert si transforma acel filmulet original intr-un fisier.wmv cu modul CBR si formatul Windows Media Video 9.