| AbcDaBcDe a întrebat:

Fiti atenti am luat un program care detecteaza placa video si acolo scrie asa

Processor Description :AMD Sempron(tm) Processor 3000+, 2607MHz
Bios version :Nvidia - 42302e31 )Phoenix - Award WorkstationBIOS v6. 00PG oC(Phoenix - Award WorkstationBIOS v6. 00PG oNC51GM-M Ver 1.2G
Display : 1024 x 768 pixels, true colour

Puteti afla din astea ce placa video am
Daca nu dati-mi un program mai bun care sa o detecteze
Si nu merge aia cu Start >--Run Etc Etc...

Va rog ajutati-ma dau funda

1 răspuns:
| Albertxxx a răspuns:

Pai, daca placa video e montata poti da click dreapta la my computer>>> Manage>> device manager. De aici sunt 2 posibilitati : 1) Iti apare un semn galben de intrebare ( asta inseamna ca nu ai driverul pentru acea componenta, in cazul in care nu ai driverul poti intra aici http://www.ma-config.com/en si poti verifica si de aici ce placa video ai si sa gasesti driverul) sau 2) Grafic card si verifici acolo numele componentei hardware (placii video)