| TzZaCKe a întrebat:

Funda(big grin) Sall de ce nu imi merg pedalele la Live For Speed 0.6b Drift Edition? Adica am instalat driveru si cand apas pe pedala arata ca functioneaza dar in joc nu merge si am umblat la setari dar merge doar volanul si trebuie sa accelerez din butoanele de pe volan straight face. La alte jocuri imi merg perfect dar vr neaparat sa joc jocu asta cu volan. Stiti ce are sau ce trebuie sa ii fac? Volanul este Logitech Formula Vibration Feedback Wheel

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Nu este de la volan ci din joc! De fiecare data cand nu merge trebuie refacuta comanda la Controller pentru a functiona cum trebuie!

| TzZaCKe explică (pentru MCG):

Mi-ai putea explica pe messenger cum?

| MCG a răspuns (pentru TzZaCKe):

In momentul asta nu am cum pe messenger dar pot incerca sa iti explic aici,,, intri in joc la controler si dai sa modifici ce buton trebuie modificat pentru acceleratie si apesi pedala de acceleratie. La fel si pentru frana!

| MCG a răspuns (pentru TzZaCKe):

Nu pot pe messenger dar iti explic aici! Intri la controler in joc si dai sa modifici ce trebuie apasat pentru acceleratie si cand ti se cere sa apesi butonul tu sa apesi pedala de acceleratie. Asa si cu pedala de frana!

| TzZaCKe explică (pentru MCG):

Da frate dar asta zic si eu... stiu si eu cum sa fac asta dar cand apas pe pedal imi zice incontinuu sa apas un buton pentru acceleratie. APAS INCONTINUU DA NU MERGE laughing

| MCG a răspuns (pentru TzZaCKe):

Si in afara jocului le identifica?

6 răspunsuri:
| TzZaCKe explică:

La toate jocurile imi merg pedalele. Pe NFS Pro Street au mers pe Underground 2 mi-au mers la fel si pe World Racing 2 numa pe asta nu imi merge