| daryus2221 a întrebat:

[FUNDA] Salut, de curand mi-am instalat Windows Vista si totul este bine am instalat placa de retea tot numai ca nu stiu ce placa video am... cand intru la RUN si scriu dxdiag imi da la placa "Standard VGA Graphics Adapter"

Cum aflu ce placa video am?

Va rog un raspuns cat mai repede.

Funda. happy

P.S.:

2 răspunsuri:
| tituspiano a răspuns:

Pai prietene... Placa video se instaleaza separat... in general trebuie sa stii ce ai in calculator. Trebuie sa il desfaci. happy

Uite aici 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

| daryus2221 explică (pentru tituspiano):

Spre informarea ta, sunt programe ce detecteaza tot ce ai in calculator... am rezolvat.