| anonim_4396 a întrebat:

Gta se joaca mai bine de pe xbox 360 sau ps4? Adica, merita sa-mi iau ps4 pentru a juca gta5, in speranta ca-mi voi mai lua si alte jocuri smechere pentru consola pe viitor?

Răspuns Câştigător
| Ch0co a răspuns:

Da, merita. PS4 e complet alta generatie, normal ca ruleaza mai bine pe el. Majoritatea jocurilor apar acum pe PS4. Pe Xbox 360 abia de mai apar jocuri.

| anonim_4396 explică (pentru Ch0co):

Pai si intre xbox one si ps4 pe care mi le-ai recomanda? La jocurile de imouscaturi, pe xbox merge sa joci fara controler? Adica,, sa tii" tu pusca si sa tragi tinand mana prin aer, stand in picioare.

| Ch0co a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca iti trebuie kinect pentru aia. In schimb, ca sa te joci tu normal, recomand Xbox One. Abonamentul lor Xbox Live are jocuri mult mai bune decat cel de pe PS, PS Plus. Consola arata mai bine si interfata are un design mai placut ca interfata de pe PS4. PS4-ul este mai bun daca vrei sa te joci jocurile lor exclusive, desi si Xbox-ul are exclusive

| anonim_4396 explică (pentru Ch0co):

Cum adica jocuri exclusive? Numai kocurile pe care le poti juca DOAR pe xbox?
Si stai, prin kinect te referi la acel ochi de la xbox, nu? Adica cel pe care oricum il primesti la pachet...
Din cate inteleg xbox one e cam cel mai bun din punct de vedere, dar oare merita sa-mi iau xbox one X?

| Ch0co a răspuns (pentru anonim_4396):

Xbox One X merita mai mult din cate stiu eu. Si nu, nu primesti Kinect-ul la pachet. Am avut Xbox One si n-am primit kinect. Versiunea cu kinect costa mai mult sau o cumperi separat (500 de lei si ceva pe Emag). Si da, prin jocuri exclusive ma refer la jocurile care pot fi jucate doar pe Xbox.