| Necunoscutul548 a întrebat:

Hai TPU am o intrebare:
1.ce este alianta si hoarda in wow?
2.pot fii in hoarda daca sunt human?
3in mists of pandaria pandarenul ce este(hoarda sau alianta)
4. daca sunt in hoarda cei din alianta imi sunt inamici si ii pot ataca fara sa ii provoc la duel?

4 răspunsuri:
| elfwarrior a răspuns:

1. Alianta si hoarda sunt cele doua "tabere" ale jocului wow.
2. Nu.
3. Si hoarda si alianta.
4. Daca esti in hoarda cei din alianta iti sunt inamici dar asta nu inseamna ca de fiecare data trebuie sa-i ataci sau ca de fiecare data ii poti ataca (exista o optiune pe iconita din stanga sus pentru a activa sau dezactiva PvP[player versus player] asa ca daca ai acea optiune dezactivata de cele mai multe ori nu te mai pot ataca).

| Necunoscutul548 explică (pentru elfwarrior):

Daca raspunzi la intrebarile astea ai funda:
1.ce avantaje si dezavantaje are fiecare tabara?
2.chiar daca bara pvp e dezactivata il pot provoca la duel?
3.care e capitale fiecarei tabere?

raspunde la astea si ai funda

| elfwarrior a răspuns (pentru Necunoscutul548):

1. Pai fiecare rasa a hoardei si a aliantei are diferite puteri specifice ei. De ex. Night-elf are shadowmeld, quickness, wisp spirit, dwarfu are stoneform, taurenu are endurance (stamina mai mare). Acuma depinde ce preferi dintre aceste mici avantaje.
2. Da, numai cand bara pvp e dezactivata il poti provoca la duel. Daca este activata nu ai cum sa faci duel cu el pentru ca daca dai dublu click pe el il ataci.
3. Aproape fiecare rasa are capitala ei in afara de gnome si dwarf care incep "aventura" din acelasi loc si de la hoarda orc si troll. Cele mai importante capitale sunt Stormwind pentru alianta si Orgrimmar pentru hoarda.

| George3412 a răspuns:

Hey! Asculta de la un jucator experimentat iti voi raspunde la orice intrebare:1. Cele doua factiuni ce odata au fost aliate 2Nu 3pandarenul nu este nici hoarda nici alianta sunt independenti 4da dar sunt 2 continente diferite si e cam greu sa supravietuiesti daca te duci la hoarda sau alianta ca esti atacat de toti deci nu ai probleme dar pentru duelurile dintre alianta si hoarda au fost create battlegrounds(arene)