| Licurikiii a întrebat:

Heei :*. Mi.am instalat de curand Euro Truck Simulator si as vrea sa.l joc cu volanul, numai ca nu stiu cum sa.l setez. Ma poate ajuta cineva, funda1 happy

Răspuns Câştigător
| Leonito a răspuns:

Salut! Pentru a instala volanul mai intai trebuie sa il conectezi la calculator apoi intri la setarile jocului pentru a putea folosi volanul ex:
unde scrie left dai de volan in stanga unde scrie right apesi pe el adica pe right si dai de volan la dreapta unde scrie before apesi pe pedala de la volan dar pe cea din partea dreapta sau pe care vrei tu, unde scrie back apesi pe pedala din partea stanga sau care vrei tu iar celelate setari probabil sunt daca ai si schimbator apesi acolo unde iti arata sa schimbi iar dupa dai de maneta inainte inapoi... cum vrei si daca mai ai butoane pe volan alegi tu una sa fie : turbo, alta tot schimbator, alta setari, alta exit. Sper ca te-am ajuta dar nu uita inainte sa misti din volan sau sa apesi pe pedale sau pe butoanele volanului sau din maneta sa dai apasa pe setarea din calculator. Funda, caci te-am ajutat!