| MangekyouSharingan a întrebat:

Heei TPU happy am o intrebare legata de jocul metin2ro. daca jucati banuiesc ca stiti ca s-a shcimbat un pic pach-ul si totul. ei bine am o problema, la deschiderea jocului prin pach. dupa ce dau start joc imi apare o eroare cum ca nu am programul " python27.dll " dar de fapt el exista in folderul meu cu metin. imi mai cere sa reinstalez aplicatia. si am reinstalat jocul si chiar si redescarcat de foarte multe ori. stiti cumva ce pot face? big grin merci anticipat :*dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| C0olmonkey a răspuns:

Salut!
Motiv: iti lipseste un dll de la windows, mai exact "python27.dll "

Rezolvare:
1. Intra aici http://goo.gl/BwiBjt
2. Click pe "DOWNLOAD ZIP-FILE" (e un buton gri si are deasupra un buton mare portocaliu)
3. Dupa ce l-ai descarcat il dezarhivezi ori unde in PC. (Folosind WinRAR)
4. Dupa dezarhivare o sa iti apara 2 fisiere "python27.dll" si "readme.txt". (In readme sunt instructiunile in engleza daca nu intelegi iti voi spune eu ce sa faci).
5. Intri in fisierul cu windows-ul si in System 32. (Pentru XP, Vista, 7, 8. Nu cred ca folosesti alt sistem.)
6. Muti fisierul "python27.dll" de unde l-ai dezarhivat si il iei cu Copy-Paste / Drag&Drop in System32. (Daca iti spune ca exista deja il inlocuiesti).
7. Dai X si omori ursi si lupi pe metin =)).

Sper ca te-am ajutat!
Succes!
FUNDA?

3 răspunsuri:
| poftabuna a răspuns:

Iesi afara si ia aer, lasa metinul
metinul e un joc pentru. ipocriti si prosti care n-au legatura cu viata.

| MangekyouSharingan explică (pentru poftabuna):

Stiu ca e un joc stupid dar nu voi merge la scoala pana in ianuarie si cum l-am mai jucat am un cont ok. si de plictiseala chiar n-am ce face. imi pare rau ca tu ii pui pe toti in aceeasi oala doar pentru un joc iti multumesc de sfart dar consider ca tu ai nevoie de aer si de niste lecti in plus de bune maniere. am cerut ajutor nu o predica de la cineva care nu are dreptul sa-mi spuna ce sa fac, pace happy

| MangekyouSharingan explică (pentru C0olmonkey):

Salut si tie happy
am urmat in totalitate toti pasii ba chiar si cei in caz ca nu functioneaza din readme. si am acelasi raspuns la deschiderea jocului. imi spune ca nu il gaseste. voi reinstala iar jocul. daca nu merge. asta e. iti multumesc pentru ajutor, nu cred ca e alta cale deci ai funda laughing