| Mihaaaaela197 a întrebat:

Heey!
Am nevoie de putin ajutor.
Vreau sa joc un joc si imi zice ca am nevoie de o placa video care sa suporte OpenGL 3.0 sau mai buna
Mi-am dat seama ca placa mea trebuie actualizata, am parcurs pasii dar imi spune ca deja este actuaizata.
Am windows 7 pe 32 bit
Placa video se numeste mobile Intel(r) 4 series express chipset family
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iti poti cumpara o placa video. Ai un junghi de integrata... a, stai, MOBILE? In cazul asta, arunci pe geam junghiul ala de laptop si iti faci un calculator cum se cuvine.

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan1290 a răspuns:

Problema este ca tu ai o placa video integrată
Sfatul meu e sa iti cumperi o placa video cel putin de 1gb