| Mihaaaaela197 a întrebat:

Heey!
Am nevoie de putin ajutor.
Vreau sa joc un joc si imi zice ca am nevoie de o placa video care sa suporte OpenGL 3.0 sau mai buna
Mi-am dat seama ca placa mea trebuie actualizata, am parcurs pasii dar imi spune ca deja este actuaizata.
Am windows 7 pe 32 bit
Placa video se numeste mobile Intel(r) 4 series express chipset family
Ce pot face?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Iti poti cumpara o placa video. Ai un junghi de integrata... a, stai, MOBILE? In cazul asta, arunci pe geam junghiul ala de laptop si iti faci un calculator cum se cuvine.

| Razvan1290 a răspuns:

Problema este ca tu ai o placa video integrată
Sfatul meu e sa iti cumperi o placa video cel putin de 1gb