| anonim_4396 a întrebat:

Acest monitor este bun?
Ce grafica ar avea?
Merita banii?
Cum s-ar vedea GTA 5 pe el?
http://m.cel.ro/......yo0MTUv-l/

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Pai 24 de inch sunt aproximativ 61 de centimetri, pune mana pe o ruleta si vezi cat de mare este. Eu zic ca pentru un monitor este destul de mare.

8 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Acelasi,monitor il am si eu, acum 2 saptamani l-am achizitionat, nu am ce sa ii reprosez, se vede impecabil mai ales ca ecranul este IPS sau PLS, marimea este suficienta si in jocuri poate ajunge pana la 72HZ, chiar daca scrie ca are decat 60HZ sa stii ca are 72HZ, deci inca un lucru bun, nu o sa fi limitat in jocuri decat la 60 fps, o sa ai 72 fps laughing)))
Acest monitor este best-buy

| anonim_4396 explică (pentru alexboss2020):

Nu inteleg chestia cu fpsurile!
Cu ce ma ajuta monitorul la FPSuri?

| alexboss2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai monitor de 60hz ai maxim 60 fps-uri in jocuri, daca ai monitor de 144hz ai 144 de fps-uri, ce preferi sa ai 60 de fps-uri sau 144? Asa e si cu monitorul asta poti avea mai multe de 60 fps-uri, un monitor de 60hz poate sa scada de la 60 fps-uri la 59 sau mai putin si vei avea lag, cu acest monitor nu vei avea.In concluzie cu cat ai mai mult HZ-hertz cu atat vei avea mai multe fps-uri

| anonim_4396 explică (pentru alexboss2020):

Nu te pricepi la nimic!
Cum poți sa spui ca monitorul ajuta la fpsuri?
Monitorul este doar un ecran care îți da sa vezi ce se întâmpla in PC-ul tau!
Nu stii nimic!
Nu are nicio legătura fpsurile cu monitorul!

| alexboss2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, nu ai inteles la ce m-am referit si te poate ajuta in fps-uri n sa iti urce dar poate ajuta sa nu iti scada, de exemplu daca ai pc-ul sa zicem conectat la TV si intr-un joc ai 60 fps, poate sa iti scada brusc la 57-55 si vei avea lag dar cu un monitor nu vei avea lag vei avea constant 60 fps-uri, si cu un monitor de 144HZ poti avea pana la 144 fps-uri fata de unul de 60hz care poti avea maxim 60 fps, nu ma refer ca daca iti vei lua un monitor bun iti va merge jocul, asta depinde doar de componentle tale, procesor, rami, placa video etc.Citeste cu atent ce am scris.

| Ironwin a răspuns:

Este un monitor bun, isi face treaba si merita bani. O sa fi multumit de el, se vede bine, pentru GTA 5 este perfect.

| anonim_4396 explică (pentru Ironwin):

Este mare?
Eu asta vreau dar nu stiu da 24 este mare!
Spune-mi și-ți dau funda!

| GL757W a răspuns:

E bun