| avaaaalon a întrebat:

Acum cateva luni mi-am instalat jocul "The Sims 2" de pe renumitul site T.O.R.R.E.N.T. happy M-am jucat cateva luni, iar intr-o zi cand sa il deschid nu mergea... Imi aparea pe ecran o "iconita" ca sa zic asa, si in ea scria: "Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application."

Ce pot face sa mearga iar jocul? sad. Am auzit de la o fata ca trebuie sa ii instalez imaginea, sau ceva de genul. Dar nu stiu cum si ce trebuie sa fac! straight face Va rog ajutati-ma, si scrieti-mi pas cu pas, ce trebuie sa fac. happy Fundita mare + VOT. big grin

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Pai da trebuie sa pui imaginea pe drive. Adica mai pe romaneste e ca si atunci cand cumperi un CD si il bagi in PC.

In primul rand trebuie sa ai Daemon Tools ( de preferat Lite ).
Apoi cand ai descarcat jocul pe el era o imagine.iso. Deci intri in Daemon Tools si montezi imaginea aia.iso de la Sims-ul tau happy

Sau daca jocul ti-a mers mai inainte trebuie ca imaginea aia de care ti-am zis sa fie pe un drive adica alea din My Computer ( F/G/H sau ce ai acolo laughing ). Dai click dreapta pe aia -> Open apoi cauti un fisier Crack sau Razor1911 (depinde de unde ai luat jocul ). Dupa copiezi toate alea din crack unde ai instalat jocu.

Acum daca tu ti-ai facut jocul inainte si iti mergea inseamna ca e crack-ul, daca l-a facut altcineva inseamna ca trebuie sa faci aia cu Daemon Tools. happy Funda?