| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi schimb skinul pe minecraft?
Nu am cont premium.Am un cont generat si cand intru pe launcher la skin imi spune sa pun niste răspunsuri pe care nu le stiu la niste intrebari tot asa pe care nu le stiu.
Sunt ceva de securitate, nu stiu.
Deci cum pot sa fac?
Dar sa se vada si pe multiplayer adica pe server.
Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Conturile generate sunt de multe ori conturi furate in masa (trust me i know).
Sunt comunitati care doar cu asta se ocupa, sute/mii de useri care scaneaza dupa conturi de minecraft/uplay/origin/steam/Netflix/spotify/etc.

Conturile bune sunt puse la cele 'PREMIUM' iar cele mai ehh sunt puse in generatoare sau vandute in masa gen 5$ = x conturi de ceva.

Nu am stat sa analizez software-ul celor de la MCLeaks, o sa ma uit putin peste el.

Iti recomand sa cumperi minecraft...costa 6.36 RON, l-am cumparat acum cateva luni, dar nu l-am deschis decat atunci cand l-am cumparat laughing si l-am verificat si acum este la fel acelasi pret il are.

Cauta pe google: Minecraft Windows 10 Edition, este acelasi lucru cu cel de la mojang in java. Nu stiu cum e treaba cu modurile si toate cele ca nu ma intereseaza, dar puteai sa iti schimbi skinul sau sa iei alte skinuri de pe ceva website si sa il folosesti.
Google it.

| OnuOnulică a răspuns:

Vezi aici mai multe informații: ...ppdata-la/

| LPCTSTR a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ceea ce-i dai tu este o miciună.
Schimbă skinul, dar i se va vedea numai și numai lui, pentru server tot skinul "alex" va avea.
Dacă nu ai experiență, te rog nu mai indu omul în eroare.
PS: metodele de acolo sunt numai pentru clientul local, deci nu văd scopul

| LPCTSTR a răspuns:

Nu ai cont premium, pa pa skin pe server și punct.
Sau... poți doar dacă serverul respectiv are (! atenție) o comandă prin care îți poți schimba skinul (de genul "/skin «username-ul unui cont premium ce are setat skinul dorit»").
De ce nu poți prin launcherul crackat, vezi în răspunsul pentru OnuOnulică.