| oana2002 a întrebat:

Hei TPU, cum se fac lingourile din argint pe minecraft survival

3 răspunsuri:
| DaDuSH a răspuns:

Salut. In primul rand ai nevoie de un tarnacop de piatra (cu cel de lemn nu merge) pentru a mina minereul de fier (il gasesti in mina, arata ca piatra doar ca are cateva particule de crem pe ea). Dupa ce ai facut rost de asta iti trebuie un cuptor. Pui in cuptor minereul de fier (sus) si o sursa de energie (jos) ca de exemplu carbune sau orice item facut din lemn. Cand se incarca sageata aia o sa ai in dreapta minereul de fier. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista argint in minecraft...

| Ivanovv_Florinn_2000 a răspuns:

Pui fierul ala care il iei din mina in furnace in prima casuta si in a doua pui lemn, carbune etc...