| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, daca cumpar guild wars 2, trebuie sa platesc ca sa imi fac cont? sau trebuie sa platesc ceva pe luna? cine imi explica, dau funda

Răspuns Câştigător
| raikidd a răspuns:

Joc gw2 de la lansare asa ca iti pot explica cum trebuie. Exista 2 moduri de a cumpara jocul:
1.De pe site-ul oficial sau alte site-uri cum ar fi computergames(de unde l-am cumparat si eu), daca il cumperi de acolo primesti un cod, va trebui sa intri pe un site sa introduci acel cod si dupa iti faci account, dupa te loghezi pe site-ul oficial si dai download la client.
2.Cumperi disc-ul(eu am vazut ca este la altex de vanzare), iar in carcasa este scris un cod, restul faci cum am scis la punctul 1. doar ca acum ai clientul pe disc si tu doar ii faci update sa ajungi la ultima versiune.
Ori care metoda ai alege cand cumperi jocul vei primi si instructiuni de creeare a account-ului/download client.
Gw2 nu are taxa lunara se cumpara doar jocul si expansiunile.
Oricum iti recomand sa iti achizitionezi jocul a luat multe titluri de GotY(la categoria online/multiplayer/rpg) in 2012 si momentan in opinia mea este cel mai bun mmo, care va fi depasit doar de Project Titan al celor de la Blizzard.