| alexmilan19 a întrebat:

Hei,TPU! De ce videourile pe care le uploadez pe youtube au marginile(din stanga si dreapta)negre? ma refer la vreo 2-3 cm atunci cand este in full-screen? O fi de la rezolutia video-ului? Daca da, ce rezolutie sa pun cand editez video-ul, ca sa fie si HD?

3 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

E de la rezolutia videoclipului.

| DeejayAddy a răspuns:

Depinde cu ce randezi si la ce setari ii faci la randare. Daca randezi cu Sony Vegas zi-mi mie ca ti-l fac eu sa randeze si HD si fullscreen. PS rezolutie 16:8 sa fie.

| alexmilan19 explică (pentru DeejayAddy):

Randez cu Camtasia Studio 8, iar rezolutia este 16:9